Amerika Kültürel Oryantasyon Eğitimi

Amerika Kültürel Oryantasyon Eğitimi


YesilKart724.com’dan siz değerli müşterilerimize benzersiz bir hizmet sunuyoruz, Green Card çekilişini kazanan müşterilerimize ABD’ye hazır olmaları için Amerika Kültürel Oryantasyon Eğitim hizmeti veriyoruz. Bu hizmetimizle siz ve aile fertlerinizin kültür şoku yaşama riskinizi en aza indirgiyoruz.

 

Green Card çekilişini kazandığınızı öğrendikten sonra çevreniz de ABD’de bir bağı olanlarla irtibata geçiniz ve ABD de hangi şehre yerleşeceğinize karar veriniz. Ve unutmayın ABD’de 400 bin Türk yaşıyor ve sayısız Türk Derneği ve Topluğu faaliyet göstermektedir. ABD’de hiçbir tanıdığınız olmasa bile hemen Türk dernekleri ile irtibata geçebilirsiniz. Ve inanınki vatandaşlarımızın ABD’deki birbirleri olan bağları çok daha güçleniyor. Türkiye’de görmediğiniz yardımlaşmayı ABD’de görebilirsiniz.

 

Her sene onbinlerce kişi ABD’de yeni bir hayata başlamakta. Yeni bir hayat demek, her şeye sıfırdan başlamak, yani geçmişteki her şeyi bir kenara bırakıp hayatta yeni bir sayfa açmak demektir. Yeni bir çevre, yeni ve farklı bir kültür, yeni bir yaşam tarzı.

 

ABD’ye vardıktan sonra 6 aydan 1-2 seneye kadar sürebilecek bir alışma dönemi sizi bekliyor. Bu sürenin kısa veya uzun olması ve bu süreyi nasıl geçireceğiniz, sizin kendinizi ne kadar hazırladığınız, tutumunuz ve alışma konusunda göstereceğiniz çaba ile yakından ilgilidir.

 

Her ne kadar esas adaptasyon süreci oraya vardıktan sonra başlayacak olsa da, ABD’ye gitmeden kendinizi psikolojik açıdan ve bilgi açısından hazırlamanız, orada yaşayacağınız alışma sürecinin daha az sıkıntılı ve daha hızlı geçmesine büyük katkıda bulunacaktır. Bu açıdan yapabileceğiniz en önemli şey, eğer bilmiyorsanız hemen İngilizce öğrenmeye başlamak, eğer biliyorsanız İngilizce’nizi şimdiden mümkün olduğunca geliştirmeye çalışmak olacaktır.

 

YesilKart724.com olarak sizin ABD’deki hayata alışmanızı kolaylaştırmak amacıyla sizin için uzmanların elinden ABD’ye hazır olmanız için Amerika Kültürel Oryantasyon Eğitimi hazırladık. Eğitimin amacısizi ABD kültürü ile tanıştırmak, oraya vardıktan hemen sonraki süre boyunca izlemeniz gereken prosedürleri ve Green Card sahibi olarak haklarınızı ve yükümlülüklerinizi anlatmak, ABD’deki barınma ve ulaşım sistemi, ekonomik sistem, sağlık sistemi, eğitim sistemi, hukuk sistemi ve çalışma sistemi konusunda sizi bilgilendirmektir.

 

Eğitimimiz aktif ve katılımcı bir metodoloji izlenerek gerçekleştirilmektedir. Benzer eğitim programları, ABD İçişleri Bakanlığı’nın da teşviki ve onayıyla ABD’ye yerleşen göçmenler için yıllardır uygulanmakta ve söz konusu kişilerin alışma sürecine önemli katkıda bulunmaktadır.

 

ABD’ye hazırlıklı gitmek, Amerikan rüyasını kabusa dönüşmeden yakalayabilmeniz için size en çok gerekecek özelliklerden bir tanesidir…

 

Kültürel Oryantasyon Eğitimimizde görüşmek üzere,

Hepinize iyi şanslar… YesilKart724.com