Kazananlar Amerika’da

GreenCard Kazananlar Amerika’da


 

Merhaba,

Green Card sahibi olarak Amerika’da bulunmak ve burada farklı kültürden bulunan insanlar ile yaşamak, hayatımda edindiğim bilgi ve tecrübelerin en önemlilerinden birisi oldu. İnsan yetiştiği ve ögrendigi bilgi kadar, diğer kültürler ve insanlar hakkında bilgi sahibi olabiliyor. Buraya gelmeden önce, buralarda yaşamış kişiler ile göruşmem neticesinde edindiğim bilgi benim için çok önemli oldu.

 

Buralara herhangi bir misyonunuz var ise gelmek gerektiğini, eğer yok ise siz veya sizin çocuklarınızın asimile olabileceği uyarısını aldım. Evet bende kendime misyon olarak, ülkemizin güzel olan yönlerini buraya taşiyabilmek ve burada bulunan güzellikleri de kendi güzelim olan ülkemize Türkiye’ye taşıyabilmek olarak belirledim. İnanın bunu yapabilirsek, yaşadığımızın bir anlamı olacak ve hayattan lezzet almaya başlayacaktık.

 

Burada bulunmanın avantajları elbette çok, ama herşey toz pembe de değil. İnsan kendi iç dünyasında mutluluğu yakalayabildiği olçüde mutlu olabiliyor. İnsan oğrendiği bilgi ve tecrübeleri, diğer insanlarla paylaştığı zaman mutlu olabilir. Bu sitede bulunmak, edindiğim tecrübeleri paylaşmakta beni mutlu ediyor.

 

Eşim ve iki kızım ile birlikte Amerika’nin kuzey doğusunda bulunan üniversite şehri olarak bilinen Boston’da yaşıyoruz. Bunu açıklamamın nedeni, Amerika’da her bir eyalet ve bölge farklı konumlara yerleşmiş durumda. Örneğin New York ticari, Texas enerji ve petrol, Washington politika ve hükümet görevlilerinin yoğunlukta olduğu, Florida ise tatil ve eğlence merkezlerinin yoğun oldugu bir bölge. Buraya hangi amaç için geleceğinizi önceden belirlemek ve ona göre düzen kurmak, bu sistematik içerisinde bakarsanız biraz daha açık ve net olmaktadır.

 

Amerika’ya eğitim ve yaşamak amacıyla gelmek isteyen herkese bol şanslar dilerim. Sizlere yardımcı olabilmek bizi memnun eder. Bize bu süreçte yardımcı olan sevgili Ozan Şirin Bey’e çok teşekkür eder başarılarının devamını temenni ederim.

 

Ahmet Duran ve Ailesi

Seattle’dan Merhabalar…

 

Şu an Seattle, Washington’da yaşıyorum. İngilizcemi geliştirmek için dil okuluna gidiyorum. Bir Meksika lokantasında part time olarak çalışıyorum. Gerçi bu sayede ispanyolcam; ingilizcemden daha hızlı ilerlemiş oluyor ama gayet memnunum.

 

Önümüzdeki hafta sürücü ehliyetimi de alacağım. 1000 $ çok temiz Ford Focus SW bir araba buldum. Amerika’da yaşamak ve çalışmaktan gayet memnum. Buraya gelmeden önce İstanbul’da Burger King’de çalışıyordum. Burada, Bill Gates, Oprah Winfrey gibi ünlülerle aynı şehirde yaşamak güzel. Buradan tüm Türkiye’ye sevgiler !

 

Uzay Solak