GreenCard Çekiliş Sonucu’nu Öğrenme

GreenCard Çekiliş Sonucu’nu Nasıl Öğrenirim?


Green Card çekilişi sonucunuzu ABD Göçmenlik Bürosu (Kentucky Consular Center(KCC)) web sitesindeki Green Card Çekiliş Sonuçları sayfasından öğrenebilirsiniz.

 

GreenCard Çekiliş Sonucu Ana Sayfası

Sayfaya girdiğinizde aşağıdaki ekran görüntüsünde yer alan sayfada Continue (Devam) linkine tıklayın.

DV_Welcome_Page2016-web

 

GreenCard Çekiliş Katılımcısı Bilgi Girme Adımı

Green Card Çekilişi başvurunuz gerçekleştiğinde size verdiğimiz Teyit Numarasını (Confirmation Number), soyadınızı ve doğum yılınızı giriniz.

DV_Enter_Entrant_Information2016-web

 

Bazı aracı firmalar bu teyit numarasını sizinle paylaşmayabilir ve bunu size bir ücret karşılığında satmaya kalkabilir, dikkatli olunuz!

 

Teyit numaranızı YesilKart724.com size eposta ile göndermektedir. Başvurunuzu YesilKart724.com aracılığıyla gerçekleştirmişseniz, teyit numaranıza e-postalarınızdan ulaşabilirsiniz.

 

GreenCard Çekilişi Teyit Numaranızı Unuttuysanız

Teyit numaranızı hatırmalıyorsanız veya Green Card Resmi başvurunuzun kesin olarak gerçekleştiğinden emin olmak istiyorsanız,  ekranda yeralan Forgot Confirmation Number (Teyit Numaramı Unuttum) linkine tıklayın. Ekranda size sorulan bazı kişisel soruları yanıtlayarak Teyit numaranıza(Confirmation Number) ulaşabilirsiniz. Bu şekilde teyit numaranızın gerçek olup olmadığını da denetleyebilirsiniz. Resmi Green Card başvurunuz gerçekleşmemiş ya da bir aracı kurumdan başvuru yaptıysanız aracı kurum kişisel bilgilerinizi girerken e-posta adresiniz yerine kendi e-posta adresini girmiş olabilir.